A JBoss Portal 2.6 kiadása a JBoss nyílt forráskódú hagyományaira épül, ami a felhasználókkal, az ügyfelekkel és a fejlesztői közösséggel történő együttműködést jelenti, ami leegyszerűsíti a felhasználók interakcióját és résztvételét a szolgáltatás orientált architektúrával megvalósított üzleti folyamatokban.
A JBoss Portált továbbra is ügyfélszolgálati és intranetes portálok megvalósítása esetén alkalmazzák egyre szélesebb körben, ahol egyszerűbb, nyíltabb és megfizethetőbb platformra van szükség. A telekommunikációs, pénzügyi szolgáltató, kormányzati és más iparágak tisztában vannak a nyílt forráskódú szoftver használatának előnyeivel ami abban mutakozik meg, hogy értéket adnak a SOA alkalmazásaikhoz, így az üzleti folyamatok emberi résztvevőinek személyreszabott élményt nyújtanak munkavégzésük során, amivel a termelékenységük nő.
A JBoss Portal 2.6, közösségi fejlesztései a következőket foglalják magukba:
- Fejlett személyreszabhatóság: a JBoss Portal 2.0-ás verziója óta az egyéni portletek személyreszabhatóak. A JBoss Portal 2.6-ban ezt a személyreszabást fejlesztették tovább a felhasználói élmény növelése érdekében. A felhasználói dashboardok személyreszabott témákat, elrendezéseket és portlet tartalmat foglalnak magukban, amivel a specifikus munkakörök és személyek produktivitását növelik az üzleti folyamatokban. A további bővítések a felhasználók által létrehozott grafikus felhasználói felületeket, a drag and drop portleteket foglalják magukban, illetve a finomabban ellenőrzött hozzáférést a portlet szintjén.
- Használhatósági továbbfejlesztések: a nyílt forráskódú közösség, ami magában foglalja az ügyfeleket is, kiemelkedő alapot nyújtott a JBoss Portal használhatóságának továbbfejlesztésére, és mint minden szoftver esetén, ez is egy folyamatos fejlesztés. A nyílt forráskódú különbség azt jelenti, hogy mindez követhető a JBoss Portal esetén. A fejlesztések magukban foglalják a portál és felhasználói adminisztrációt, valamint a tartalomkezelést. A portletek átfogó vagy pedig egyedi módon kezelhetők, beleértve az alapértelmezett meghatározást. A felhasználók adminisztrációja leegyszerűsíti a felhasználók létrehozását, egy lista alapú nézetet nyújt és felhasználókeresést is magában foglal. Az alap tartalomkezelés most már tevékenység-alapú kezelést tartalmaz egy megszokott könyvtárnézetben.
- Tartalomkezelő rendszer munkafolyamat (CMS workflow): a JBoss jBPM tartalomkezelést jóváhagyó workflow-t nyújt egy konfigurálható folyamatban, ami engedélyezi vagy elutasítja ezt a szerep alapú jóváhagyási funkciót.
- További WSRP (webszolgáltatások távoli portleteknek) támogatás: a WSRP támogatás bővített funkcionalitást nyújt az alap előállító és felhasználói profilokon túl. Mind az előállítói mind a felhasználói profil tartalmaz klónozási funkciót. A JBoss Portal 2.6 a fejlett WSRP profilokat is támogatja.
- Személyazonosság kezelés: a JBoss 2.6-ig az LDAP-pal való integrációhoz a fejlesztőknek felhasználói JAAS modulokat kellett írniuk. A JBoss 2.6 a fejlesztőknek előre beépített LDAP szerver integrációt nyújt. A támogatott szerverek magukban foglalják a Red Hat Directory Servert, az OpenDS-t és az OpenLDAP-ot. A Portal 2.6 nem csupán LDAP integrációt nyújt, hanem egy átfogó, egyszerűsített architektúrát is a vállalati könyvtárakhoz.
- Google eszközök (Google Gadgets): a Google eszközök mini alkalmazások, amik a Google honlappal, a Google Desktoppal vagy bármilyen más weboldallal működnek. Ezek az egyszerű HTML-től az összetett alkalmazásokig terjedhetnek, lehetnek naptárak, időjáráselőrejelzők, média lejátszók. A személyreszabott eszközök megírása egyszerű. A JBoss Portal 2.6 egy egyszerűbb módját nyújtja annak, hogy ezeket az előre beépített eszközöket portletekként használjuk.
JBoss Portal 2.6 az ügyfelek és felhasználók felhasználói élményét növeli. Különösen a személyreszabással, a felhasználhatósággal, a személyazonosságkezeléssel és WSRP-vel kapcsolatos bővítések emelik a JBoss Portalt erre az új szintre, amit az ügyfelek és a közösség közösen hozott létre.