2006. novemberében a Red Hat elindította a SOA stratégiáját azáltal, hogy újradefiniálta a SOA fogalmát, ami ezentúl egyszerűséget, nyíltságot és elérhetőséget (Simple, Open, Affordable) jelent.
Négy, az ügyfelekkel kapcsolatos kihívást emelhetünk ki, amivel a Red Hat szembenéz alacsony költségű, kiváló minőségű SOA megoldásainak segítségével. Ezek a kihívások a következők:
- A fejlesztés összetettsége
- Az IT erőforrások alacsony kihasználtsága
- Üzleti folyamatok töredezettsége
- Nem megfelelő felhasználói tapasztalat
A Red Hat Enterprise Linux illetve a JBoss Enterprise Middleware Platform és Framework ezekre a kihívásokra válaszolnak azáltal, hogy lehetővé teszik az ügyfeleknek az egyszerű, nyílt és elérhető megoldások fejlesztését, amivel a feladatok végrehajtását és az eredményeket tökéletesíthetik.
A Red Hat a Red Hat Enterprise Linux 5 bejelentésével a megoldásokat annak érdekében fejleszti tovább, hogy a második kihívásra, vagyis az IT erőforrások kihasználására válaszoljon. A Red Hat Enterprise Linux 5 fejlett virtualizációs jellemzői ideálisak arra, hogy biztonságosan és megbízhatóan kezeljék a SOA által, az alap operációs rendszernek és a hardver erőforrásoknak okozott, nagy mértékben változó terheléseket. A SOA alkalmazások a felhasználók sokkal szélesebb köre számára teszik elérhetővé az IT által teremtett értékeket, beleértve az ügyfeleket, a partnereket és az alkalmazottakat; és teszi ezt úgy, hogy a rendszerekkel szemben támasztott igények nem megjósolhatók és hirtelen, nagy erővel jelentkezhetnek.
Ahelyett, hogy az éppen nem használt hardverek raktárából, melyet a biztonság kedvéért tartunk fönn, alkalmaznánk szervereket, a Red Hat egy új megközelítést alkalmaz, mely népszerűbbnek bizonyul, mint az előrejelzések: SOA szolgáltatások és üzleti folyamat köztesréteg Red Hat Enterprise Linux 5-ön, ami kihasználja a virtualizáció által nyújtotta előnyöket. A JBoss Enterprise Middleware a Red Hat Enterprise Linux 5-tel pont ebből a célból működik együtt. A Red Hat Application Stack frissítése után tartalmazza majd a Red Hat Enterprise Linux 5-öt, amivel egy tökéletes megoldássá teszi a SOA szolgáltatások fejlesztésére és alkalmazására.
A Red Hat Enterprise Linux 5 által nyújtott virtualizáció hogyan optimalizálja a SOA alkalmazását? Három fő területről beszélhetünk:
- Az absztrakció elszigeteli az operációs rendszert, a SOA szolgáltatásokat és folyamatokat az alapot képező hardvertől. Könnyű a SOA szolgáltatás fejlesztése és annyi másolatának alkalmazása, amennyi szükséges a terhek kezeléséhez, rendelkezésreállásához és biztonsági szempontokhoz.
- A virtualizáció által kínált izoláció lehetővé teszi, hogy a SOA szolgáltatások és folyamatok egy önálló konténerben legyenek hosztolva. Minden konténer futtatható a rendszeren anélkül, hogy azon aggódnánk, hogy bármelyik miatt az egész rendszer működésképtelenné válik, vagy más konténereket biztonságilag támadhatóvá tesz, illetve más SOA szolgáltatásokban, folyamatokban és alkalmazásokban hibát okoz.
- A rugalmasság, amit a live migration a virtualizációval társítva hoz létre, lehetővé teszi az IT számára, hogy a futó SOA szolgáltatásokat és folyamatokat a felhasználó munkájának megszakítása nélkül mozgassa. Az IT képes terheléselosztásra, tehermentesítésre illetve a SOA szolgáltatások és folyamatok hibás rendszerekről való elmozgatására.
Nagy örömmel mutatjuk be a Red Hat Enterprise Linux 5-öt a JBoss Enterprise Middleware funkcionalitással egyetemben, hogy az ügyfelek SOA alkalamzását egyszerűvé, nyílttá és elérhetővé tegyük.