A Red Hat Enterprise Linux és a Microsoft Windows Server virtualizációs platformok kölcsönös validálásán és támogatásán dolgozik a Red Hat és a Microsoft.
A Red Hat Inc., a világ vezető nyílt forrású megoldásokat gyártó vállalata, ma bejelentette, hogy reagálva ügyfeleik elvárásaira, aláírtak egy viszonossági alapú megállapodást a Microsoft Corporation-nel, annak érdekében, hogy fokozott interoperabilitást tegyenek lehetővé cégeik virtualizációs platformjai között. Mindegyik vállalat csatlakozni fog a másik virtualizációt certifikáló és validáló programjához és koordinált technikai segítséget fognak nyújtani közös szerver virtualizációs ügyfeleiknek. A kölcsönösség lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy bizalommal telepíthessenek heterogén, virtualizált Red Hat és Microsoft megoldásokat is.
Napjainkban az IT világa a virtualizált és nem virtualizált környezetek keveréke. A Red Hat kész arra, hogy segítsen az ügyfeleinknek gyorsabban terjeszkedni virtualizált környezetekben, beleértve vegyes Red Hat Enterprise Linux és Windows szerver környezeteket”-nyilatkozta Mike Evans, a Red Hat vállalatfejlesztési részlegéért felelős alelnöke. „A Red Hat meghallgatta ügyfeleinek azon kérését, hogy nyújtson lehetőséget az interoperabilitásra vendég- és gazdarendszerek különböző virtualizációs megoldásai között.” Büszkék vagyunk arra, hogy ma bejelenthetjük e megállapodásokat, mint a Microsofttal való együttműködésünk eredményeit.”
A mai bejelentésekhez kötődő törekvéseknek köszönhetően a Red Hat és Microsoft ügyfeleknek meglesz a lehetőségük arra, hogy Microsoft Windows Server-t vagy Red Hat Enterprise Linux virtuális szervereket futtathassanak bármelyik gazdarendszer környezetén, olyan konfigurációkkal, melyeket tesztelni és támogatni fog mindkét virtualizációs és operációs rendszer vezető vállalat.
A kölcsönös megállapodások legfontosabb elemei:
- A Red Hat validálja a Windows Server vendégrendszereit, hogy támogatást kapjanak a Red Hat Enterprise virtualizációs technológiájához.
- A Microsoft validálja a Red Hat Enterprise Linux szerver vendégrendszereit, hogy támogatást kapjanak a Windows Server Hyper-V és Microsoft Hyper-V Serverekhez.
- Miután a vállalatok befejezik tesztjeiket, az érvényes támogatási megállapodással rendelkező ügyfeleik koordinált technológiai támogatást kapnak a Windows Server virtualizált operációs rendszerének futtatásához Red Hat Enterprise virtualizáción, és Red Hat Enterprise Linux virtualizált futtatásához Windows Server Hyper-V és Microsoft Hyper-V Serveren.
Ügyfeleink gyorsan adoptálják a Windows Server 2008 Hyper-V-t és így érdekeltek azon támogatásokban, hogy több operációs rendszer fusson a Hyper-V-n, virtualizációs környezetükben, beleértve a Red Hat-től származókat is”- mondta Mike Neil, Virtualizációs Stratégiai igazgató a Microsoft-tól. „Örömmel fogadjuk a Red Hat részvételét a szerver virtualizációs validálási programuniban és várjuk a további együttműködést, hogy eljuttathassuk a koordinált technikai támogatással járó előnyöket vevőink felé, heterogén IT környezetük számára.”
Egy fizikai hardver szempontjából közömbös, hogy milyen operációs rendszer van rajta installálva, és egy hipervizor által nyújtott virtuális hardware-nek sem kéne másképp viselkednie”- mondta Gary Chen Kutatási Igazgató, IDC, Enterprise Virtualization Software. „A legtöbb ügyfél heterogén hálózatokat futtat, és ha meglesz az interoperabilitás lehetősége e két fő platform között, az nagyban leegyszerűsíti majd ezen környezetek virtualizálását a vállalati ügyfelek számára. Az IDC kutatásai azt mutatják, hogy a Windows és a Red Hat Enterprise Linux az a két fő operációs rendszer környezet, melyet a vállalatok telepítenek, lefedve a hipervizorokon futó x86 operációs rendszerek 80 százalékát. Jó látni, hogy két ilyen nagy platform gyártó félreteszi a versengést és a vásárlót helyezi előtérbe.
A megállapodások lehetővé teszik a Red Hat és a Microsoft közös ügyfelei számára a koordinált technikai támogatást szerver virtualizálás használatához, de az e megállapodások részeit alkotó tevékenységek nem követelik meg az ezekhez kötődő szellemi tulajdon egymás közötti megosztását. Ezért a megállapodások nem tartalmaznak semmilyen szabadalmi vagy nyílt forráskódú licencelési jogot illetve semmilyen további pénzügyi záradékot az ipariban szokásos certifikációs/validálási díjakon kívül.
A Red Hat és a Microsoft szerver virtualizációs megoldásait érintő validálási eljárások beleértve a kölcsönös certifikációt és a támogatási megállapodásokat, már folyamatban vannak, az első eredmények ez év folyamán várhatók.