Az ULX ma bejelentette, hogy kiemelt támogatóként segíti majd a 2009 október 31-én, szombaton Budapesten megrendezésre kerülő első Szabad Szoftver Konferenciát és Kiállítást.
Az esemény, mely a BME Informatikai épületében kerül megrendezésre az FSF.hu Alapítvány szervezi azzal a kettős céllal, hogy népszerűsítse a szabad szoftvereket és azok újdonságait Magyarországon, illetve hogy egy visszatérő fórumot teremtsen, amely alkalmat ad arra, hogy a hazai érdeklődők, felhasználók, civil szervezetek és a nyílt forráskódot képviselő cégek találkozhassanak egymással
Az ULX előadóként két előadással szerepel a konferencia programjában illetve az aulában megrendezett kiállításon várja az érdeklődőket.
Dr. Szentiványi Gábor, az ULX ügyvezetője a nagyteremben (IB025 előadó) kezdődő plenáris programsorozatot kezdi majd “A felhőkön túl” előadásával reggel 9.30-kor és Dr. Szántó Iván, az ULX műszaki igazgatója, “A KVM helye a virtualizáció világában” előadással várja a hallgatóságot az IE218, Workshop teremben 12.30-kor.
Dr. Szentiványi Gábor: A felhőkön túl
A nyílt forráskód előkelő helyen szerepel a számítási felhők világában, szinte minden kezdeményezés, legyen az közösségi, üzleti, magán vagy egyéb, egyértelműen nyílt forráskódú technológiákra épít a felhőarchitektúrák és konkrét implementációk készítésekor. Az előadás áttekintést ad arról, hogy milyen projektek, kezdeményezések, technológiák léteznek jelenleg számítási felhők, cloudok létrehozására, illetve, hogy a jövőben milyen irányok, megoldások várhatók a cloudok terjedésében.
Dr. Szántó Iván: A KVM helye a virtualizáció világában
Az előadás bemutatja a virtualizáció alapötletét, elméleti alapjait, fajtáit, és felhasználási lehetőségeit a kezdetektől napjainkig. Bemutatja a főbb megvalósítási formákat, összpontosítva az Intel architektúrákra. Külön kitér a processzorvirtualizáció különböző fajtáira, ismerteti a bináris fordítás és a privilegizált instrukciók témaköreit és felhasználásukat, valamint azt, hogy ezek mekkora plusz számítási terhet jelentenek a processzorra, illetve hatásukat a teljesítményre. Bemutatja a memóriavirtualizációt, ennek lehetőségeit, buktatóit és a teljesítményre vonatkozó következményeit. Bemutatja az I/O virtualizációra alkalmazott különféle megoldásokat, ezek számítási terheit illetve hatásait a teljesítményre. Bemutatja a különféle erőforrások felosztásának illetve összegzésének lehetséges módjait, valamint ezek megvalósítási lehetőségeit az Intel architektúrán. Ezek után részletezi a KVM architektúráját, működési módját, felhasználási formáit, jövőbeli terveit. Egy virtualizációs megoldás annyit ér, amennyit a virtualizációs menedzsment eszközök a felhasználó számára elérhetővé tesznek belőle. Az előadás ennek megfelelően betekintést nyújt a virtualizációs menedzsment eszközök által nyújtott lehetőségekbe is, pl. erőforrás-menedzsment, live migration, klaszterezés, valamint ismerteti a KVM jelenleg rendelkezésre álló és a jövőben megvalósítani tervezett menedzsment eszközeit.
A teljes program itt található: http://konf.fsf.hu/cgi-bin/ossc/timetable
A konferencián való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Az esemény helyszínén büfé áll majd a hallgatóság rendelkezésére. A konferencia végén a közönség szavazhat a legjobb előadásról, melynek előadója különdíjban részesül. Az előadások anyagából konferenciakiadvány készül, mely a rendezvény után letölthető lesz a konferencia weboldaláról.
A helyszínen a regisztráció és bejelentkezés reggel 8.30-kor kezdődik a BME Informatikai Központjában. Cím: Magyar tudósok körútja 2., XI. kerület, Budapest, 1117, 06 1 463-1210
További információ és regisztráció a http://konf.fsf.hu címen.