Nagy örömmel tudatjuk, hogy a Red Hat megállapodást kötött az atsec information security-vel annak érdekében, hogy a Red Hat Enterprise Linux 6 megszerezze a Common Criteria 4+-as biztonsági (EAL) szintjének megfelelő minősítést.
Ez magában foglalja a kernel-alapú virtuális gép (KVM) minősítését is, mind a Red Hat Enterprise Linux 5-ös, mind a Red Hat Enterprise Linux 6-os verzión. A Common Criteria biztonsági (EAL) szintjei az értékelés mélységét és alaposságát jelzik, és általuk a felhasználók megbizonyosodhatnak arról, hogy egy bizonyos szintre minősített termék megfelel az adott szint biztonsági követelményrendszerének, továbbá a nemzetközileg elfogadott biztonsági szabványoknak is.
A Common Criteria minősítések egyébként nem jelentenek újdonságot a Red Hat számára. Ezidáig 13 alkalommal, 4 különböző platformon sikerült elérnünk Common Criteria minősítést, ezáltal a Red Hat Enterprise Linux egyike lett a piacon a minősítések terén legjobban teljesítő operációs rendszereknek. Ezzel az új minősítéssel továbberősítjük a pozíciónkat, a magas biztonsági követelményeket támasztó környezetekben tevékenykedő ügyfeleink – például kormányzati szervek vagy pénzügyi szolgáltató cégek – pedig még biztosabbak lehetnek abban, hogy a megoldásaink az ő szigorú biztonsági követelményeiknek is megfelelnek.
Ez a minősítés fontos mérföldkövet jelent a Red Hat mint piacvezető virtualizációs vállalat számára is. Az EAL 4+ minősítés megszerzésével a Red Hat a kormányzati ügyfelek számára is garantálja, hogy az általa kínált virtualizációs megoldások nem csak, hogy szilárd alapzatokon állnak, hanem az iparág biztonsági szabványainak is teljes mértékben megfelelnek. A szolgáltatók több független rendszert is hosztolhatnak ugyanazon a gépen azzal a biztos tudattal, hogy a virtuális vendégrendszereik egymástól elkülönülnek a Nemzeti Biztonsági Ügynökség (National Security Agency, NSA) által kifejlesztett SELinux technológia segítségével. A SELinux és a KVM egyesült erőire alapozva sokkal könnyen megszerezhető ez a minősítés – amely újabb példája a nyílt forráskóddal fejlesztett környezetek agilitására.