A Red Hat az AMQP protokoll élenjáró hozzájárulója — A Red Hat a szabványt a felhő infrastruktúrak és a tágan értelmezett vállalati megoldások alapvető komponenseként fogja használni
A Red Hat, a világ vezető nyílt forráskódú megoldásokat kínáló vállalata a mai napon bejelentette, hogy támogatja az Advanced Message Quieuing Protocolt (AMQP), ami egy nyílt forráskódú, a múlt terheit nem cipelő, az üzleti üzenetküldés célját szolgáló integrációs protokoll.
Az AMQP munkacsoport alapító tagjaként a Red Hat vezető szerepet vállalt az AMPQ-nak mint elsőrangú, nyílt üzenetküldési protokoll szabványnak a megalapozásában. A cég a kezdetek óta a protokollhoz számos jelentős hozzájárulást tett, ilyen például az AMQP specifikáció kifejlesztésében és szerkesztésében játszott aktív szerepe.
Ezek a hozzájárulások onnan erednek, hogy a Red Hat hisz abban, hogy az AMQP szabvány az interoperabilitást mind a vállalaton belül, mind azon túl is növeli. A Red Hat már azóta, hogy először felmerült a protokoll létrehozása, jelentős befektetéseket eszközölt az AMQP-be. A vállalat úgy gondolja, hogy az AMQP kritikus infrastruktúra-komponense az olyan következő generációs megoldásoknak, amelyek számára fontos, hogy az integráció ne csak a hagyományos vállalati határok között mozogjon, amint az a hagyományos megoldásokra jellemző.
A Red Hat az internetes üzleti üzenetküldési protokoll történetében kiemelkedő mérföldköveknek tekinti mind az AMQP 1.0 nemrégiben történt jóváhagyását, mind az AMQP Working Group beépülését az újonnan megalkotott OASIS AMQP Member Section csoportba, amelyek újabb bizonyítékul szolgál a szabvány relevanciájára a jövő vállalatai számára.
Az AMQP munkacsoport mai New York-i nyitó eseménye keretében Red Hat egyik ügyfele, a Deutsche Börse Group, prezentációt tartott. Az Eurex Clearing, a Deutsche Börse klíringintézete, a Red Hat MRG Messaginget alkalmazza integrációs szerkezetként az AMQP-alapú kockázatelemző rendszeréhez.
„Az, ahogyan a Deutsche Börse az AMQP-t használja, nagyon jól kifejezi ennek a protokollnak erejét”- mondta Carl Trieloff, a Red Hat technikai igazgatója és az AMQP munkacsoport egyik rangidős hozzájárulója. „ Szembetűnőek a nyílt üzenetküldési protokoll előnyei, valamint azok az üzleti előnyök, amik az összekapcsolhatóság ösztönzéséből erednek. A díjnyertesnek bizonyult megoldás így folytonos összeköttetést biztosít a Deutsche Börse 100 klíring tagja között. Most, hogy az AMQP az OASIS szabvány kezdeményezés része lett, úgy gondoljuk, hogy az AMQP-alapú üzenetküldési megoldások vonzereje még nagyobb lesz.”
Amint a nyílt üzenetküldés népszerűsége folyamatosan növekszik, úgy növeli a Red Hat is a támogatását az AMQP szabvány felé. Ezt bizonyítják például a JBoss Enterprise SOA Platform és a JEE Application Platform termékek jelentős új továbbfejlesztései is. Ezek a termékek most már támogatják az AMQP-re épülő Red Hat Enterprise MRG Messaginget, így továbbfejlesztve az ESB és az adatalapú szolgáltatások interoperabilitását a nem Java-alapú platformokkal, mint amilyenek például a .NET és a C++ nyelveken írt alkalmazások. A Red Hat az AMQP melletti elkötelezettségét tavaly is kinyilvánította, amikor olyan kliens API-kat bocsátott ki, amik az alatta lévő AMQP protokoll változattól elvonatkoztatnak, így pedig megkönnyítik az ügyfelek számára az AMQP 1.0-ra való váltást, illetve a lehetővé teszik, hogy kiszámítható módon „görgessék át” meglévő alkalmazásaikat az AMQP 1.0 elérhetősége esetén.
„Az AMQP ratifikálása mint standard, nyílt, üzenet-alapú kommunikációra szolgáló protokoll nemcsak az ügyfelek, hanem az informatika egésze számára is fontos mérföldkövet jelent.” – mondta Craig Muzilla, a Red Hat alelnöke és a köztesrétegért felelős részlegének általános igazgatója. „ Hisszük, hogy az üzenet-alapú rendszerek adaptációja lendületet kap most, hogy az ügyfelek gyorsabb innovációt érhetnek el, és nem kell a bezártság lehetőségétől tartaniuk. A Red Hat elkötelezett az AMQP mellett, amelyet korszakalkotó jelentőségűnek tekintünk, és amelyet az üzenetküldési és más JBoss köztesréteg megoldásainkba is beépítettünk.”