Webes konzol A Red Hat Enterprise Linux webkonzol egy webalapú eszköz, amely felhasználóbarát felülettel egyszerűsíti a gyakori konfigurációs és kezelési feladatokat. Mostantól a RHEL 9.4 támogatja a külső és az élő shanphotok készítését az op.rendszeren futtatot virtuális gépek esetén. Támogatást ad a felhasználók számára Ansible/shell szkripteket létrehozásához, aelyekkel konzisztens módon tudják a kdump-konfigurációkat kezelni. Egy műszaki előzetes (tech preview) képesség keretében a webes konzol a fokozott biztonság érdekében képes a WireGuard konfigurálására. Ezen kívül (csak a 9.4-es verzióban) továbbfejlesztett kezelhetőséget kínál az Edge típusú RHEL rendszerek esetén a telepítések letűzésére (pinelés), illetve különféle rendszertisztítási feladatok elvégzésére.
System role-ok A RHEL előfizetés részeként elérhető RHEL role-ok automatizációs képességet biztosítanak számos gyakran használt adminisztrációs feladatokra, támogatva az egységes konfigurációk és munkafolyamatok kialakítását a rendszerek méretétől vagy fizikai megvalósulásától függetlenül. Ezek a role-ok mostantól a peremkörnyezeti (edge) rendszerek esetén is elérhetők, olyan funkciókat vagy szolgáltatásokat tartalmaznak, mint például a Podman és a fapolicyd konfigurációjának automatizálása, például a még teljesebb biztonság érdekében. A Microsoft SQL Server role támogatja az SQL Server 2022 telepítését és konfigurálását, és a nagyobb biztonság érdekében zárt alkalmazásként futtatható (csak a 9.4-es verzió). Egy új snapshot role lehetővé teszi az LVM tároló kötetek point-in-time pillanatképeinek létrehozását és kezelését, az Ad_integration role pedig dinamikus DNS-frissítéseket tesz lehetővé a Microsoft Active Directoryval integrált RHEL hosztok számára. A HA klaszterek felhasználói mostantól konfigurálhatják a qdevice opciókat és a fencing topológiákat a nem reagáló (unresponsive) rendszerek számára, egy új bootloader role pedig támogatja a kernel parancssori paraméterek konfigurálásának automatizálását, ezáltal növelve a RHEL rendszerek konzisztenciáját mérettől és környezettől függetlenül.
Podman A RHEL legújabb kiadásaiban, a 8.10/9.4 verzióban megjelenik a Podman 4.9. Ez a frissítés tartalmazza a több parancssori opció egyetlen "modulba" történő egyesítésének lehetőségét, ezáltal lényegesen egyszerűsödhet a használata. Ugyancsak újdonság Heredoc szintaxis támogatását a Containerfiles esetén, a multi-arch build farm képesség (technológiai előzetes), valamint a BoltDB cseréje SQLite-ra, mint alapértelmezett adatbázisra az új telepítések esetében. A fentieken túl fejlődött a Podman REST API is, például az azon keresztül elérhető reporting képesség.
RHEL for SAP A RHEL speciális, SAP környezetekre optimalizált változata a RHEL for SAP. A legújabb RHEL-kiadások új funkciót hoznak a RHEL for SAP esetében, támogatást ad a rendszergazdák számára a helyreállítási időcélok (RTO) teljesítésében. Ez a funkció biztosítja a HA klaszterek támogatását az SAP HANA indexkiszolgáló összeomlásával járó forgatókönyvekhez, amelyek így gyorsan át tudnak váltani egy másodlagos node-ra az állásidő mérséklése érdekében. A képesség javítja az RTO-t és segít az ügyfeleknek SLA-k teljesítésében.
Application streamek A RHEL 8.10/9.4 verziója új Application Streams-t vezet be, ami a felhasználói célú komponensek több verzióját kínálja. Ezek gyakrabban frissíthetők anélkül, hogy a platform stabilitását befolyásolnák. A RHEL 8.10 és 9.4 olyan új Application Streams-eket hoz, mint többek között a Python 3.12, a PostgreSQL 16, a Ruby 3.3 és a MariaDB 10.11 (ez utóbbi csak az RHEL 9.4-ben). Ezek az új verziók különböző funkciókat és fejlesztéseket biztosítanak, például növelt teljesítményt és új eszközök és technológiák támogatását. Emellett frissültek a Rust, a Go és az LLVM fordítóprogramok, valamint a Git új verziója (utóbbi csak az RHEL 9.4-ben) és a Git-LFS frissítése.
Biztonság és megfelelés A RHEL új kiadásai olyan továbbfejlesztett funkciókkal rendelkeznek, amelyek egyszerűsítik a biztonság és a megfelelőség kezelését mind az új rendszerek telepítése, mind a meglévő infrastruktúra esetében. A kulcsos hitelesítés (csak a RHEL 9.4-ben) az egyik ilyen funkció, amely lehetővé teszi a jelszó nélküli és többfaktoros hitelesítést FIDO2-kompatibilis kulcsok használatával a központilag kezelt felhasználók számára. Ez része a Zero Trust Architecture (ZTA) biztonsági modellnek, egy amerikai kormányzati kezdeményezésnek, amely 2024-ig hatással lesz az ügynökségekre és a nekik dolgozó vállalatokra. A Passkey hitelesítést a Yubico YubiKey™ eszközökkel tesztelték és ellenőrizték.