Négy hónappal az első béta verzió megjelenése után megérkezett a PostgreSQL legújabb kiadása, a 9.2-es verzió. Az új kiadás jelentős teljesítménynövekedést nyújt az írási és olvasási műveletek terén, valamint csak index-alapú lekérdezést, új web-orientált funkcionalitást és támogatást nyújt tartomány (range) típusú adatokhoz.
Ahogy már a béta verzió esetében is láthattuk, az új verzió az elődjénél lényegesen gyorsabbnak igérkezik, ezt pedig főként a csak index-alapú lekérdezés teszi lehetővé, amely kizárólag az indexek között keres, és nem pedig az alattuk lévő táblákban. Ez az új jellemző automatikusan működik, és bár nem képes minden helyzetet egyenlő hatékonysággal kezelni, azonban ahol a szükséges adatok már indexelve vannak (például a “nagy adatos” helyzetekben), ott a teljesítmény óriási mértékű fellendülése tapasztalható.
Az adattárházak elérése a csak index-alapú lekérdezés miatt mintegy húszszor gyorsabbá vált. A csak index-alapú lekérdezés és az egészen 64 magig tartó lineáris méretezhetőség kombinációja további teljesítménybeli továbbfejlesztésekkel, mint például a zárolásmenedzsment, az írási műveletek kezelése és más alacsonyszintű műveletek hozzájárultak ahhoz, hogy a PostgreSQL fejlesztők négyszer gyorsabb olvasási értékeket tudtak elérni: 350,000 olvasási lekérdezést másodpercenként általános adatok esetén, és mintegy 14,000 adatírást másodpercenként (ötszörös teljesítménynövekedés). Az írás terén továbbfejlesztések történtek a csoportos commitok támogatásával a CPU energiafogyasztás területén. A PostgreSQL 9.2 ezenkívül továbbfejleszti a horizontális méretezhetőséget kaszkádolt replikációval, ami lehetővé teszi kaszkádolt szerverekből álló láncolatok létrehozását, és a szerverek közötti adatforgalom mértékét is csökkenti.
Az alkalmazásfejlesztők is számos új jellemzőt fognak találni a PostgreSQl 9.2-ben, amelyek egyszerűsíthetik bizonyos típusú alkalmazások fejlesztését. A JSON egy olyan új adattípus, ami lehetővé teszi a JSON (RFC 4627 szerinti Java Script Object Notation) adatoknak, hogy az adatbázisban legyenek tárolhatóak. A JSON típus előnye abban áll, hogy bár tárolható szövegként is, a típus biztosítja, hogy az adat érvényes legyen JSON-ként is. Ezt továbbá kiegészítik a JSON funkciói, amik megengedik, hogy a tömböket és a sorokat könnyen JSON formátumba konvertáljuk. Az új PL/V8 JavaScript és a PL/Coffee adatbáziskibővítések lehetővé teszik azt, hogy a JSON könnyen használható legyen web-stílusú alkalmazásokhoz, és hogy könnyen fel lehessen használni webböngészőkben futó JavaScript által történő feldolgozásra.
Ezen kívül új tartománytípusok is elérhetővé váltak, amelyek lehetővé teszi az egészek (INT4RANGE és INT8RANGE), a numerikus értékek (NUMRANGE), az időbélyegek (TSRANGE és TSTZRANGE) és dátumok (DATERANGE) kompakt ábrázolását. A CREATE TYPE szintén lehetővé teszi a testreszabott tartománytípusok létrehozását az olyan specifikus feladatok végrehajtása érdekében, mint például az összetett analitika, valamint szintén lehetségessé válik ezeknek az adattípusoknak a lekérdezése befoglaló, kizáró, illetve a nyílt és zárt határdefiníciók esetében. A tartomány-továbbfejlesztések csökkenthetik az összetettségét bármilyen olyan adatbázis sémának vagy kódnak, amely az értékek tartományával foglalkozik, és így lehetővé teszi az ilyen típusú adatok kezelésének egy jelentősen magasabb szinten történő kezelését.
A PostgreSQL 9.2-re való upgrade egy mentést (dump) és visszaállítást (restore) igényel a pg_dump használatával, vagy pedig a pg_upgrade futtatása szükséges ahhoz, hogy az adatbázist áthelyezzük az új verzióra. További részletek a PostgreSQL 9.2 kapcsolatban, beleértve azokat a változtatásokat, amelyek befolyásolhatják a visszamenőleges kompabilitást, elérhetőek a kiadás jegyzeteiben. Ezenkívül elérhető egy teljes dokumentáció és egy bevezető az új jellemzőkhöz is. A PostgreSQL 9.2 projekt letöltési oldalán előépített binárisokat találhatunk számos Linux verzióhoz, többek között Red Hathez is , valamint Mac OS X, Solaris és Windows operációs rendszerekhez.