A Red Hat bejelentette, hogy tovább terjeszkedik a telekommunikációs piacon. Felismerve a technológiaszolgáltatók az adattovábbítás hihetetlen mennyiségével – audió, videó, multimédia – kapcsolatos növekvő igényét, a Red Hat kiterjeszti megoldási portfólióját annak érdekében, hogy elmélyítse a telekommunikációs közösség támogatását, a nyílt forráskódon keresztül.Ennek részeként a vállalat bejelentette a Mobicents technológia megvásárlását és csatlakozását a SCOPE szövetséghez. A Red Hat annak érdekében tevékenykedik majd, hogy olyan infrastruktúra szoftvert, platformokat és eszközöket nyújtson, melyek lehetővé teszik a telekommunikációs iparágban a szolgáltatás következő generációjának megteremtését, szállítását és kezelését.
Ahogy a telekommunikációs iparág gyökeres változáson megy keresztül, a hagyományos telekommunikációs vállalatoknak fel kell készülniük egy új versenykörnyezetre, ami nagyobb innovációt, gyorsabb piacra kerülési időt, felelős befektetést, valamint új gondolkodásmódot igényel, mondta Joanne Rohde, a Red Hat Verticals Marketing alelnöke. A nyílt forráskód stratégiai szereppel bír a telekommunikációs iparágban, nem csak a költségek csökkentésének eszköze, hanem egy olyan modell is, ami inspirálja az együttműködést, a belefoglalást és az újbóli felhasználást, valamint az innováció motorja is. A Red Hat szoftver használata a küldetéskritikus telekommunikációs IT és hálózati környezetekben az egész világon elterjedt. A Red Hat azáltal, hogy befektetett a Mobicents-be és belépett a SCOPE egyesülésbe, valamint rendkívül elkötelezett a szabványokkal kapcsolatban, örömmel kíván a jövőben a sikeres telekommunikációs vállalatok építőkövévé válni, a nyílt forráskóddal együtt.
A telekommunikációs vállalatok egyre inkább az integrált platformok és megoldások felé mozdulnak el, melyek a nyílt forráskódú szoftver és ipar szabványos hardvereit használják, mondta Ali Kafel, a Stratus Technologies alelnöke. Az ftServer rendszer és Red Hat Enterprise Linux a küldetéskritikus és carrier-grade alkalmazások népszerű építőkőnek bizonyulnak a telekommunikációs IT és hálózati környezetekben. A Stratus továbbra is örömmel működik együtt a Red Hattel azért, hogy platformokat és megoldásokat szállítsanak a piacra.
Technológiai befektetés
A Red Hat bejelentette a Mobicents technológia megvásárlását. A Mobicent egy Service Logic Execution Environment-et (SLEE) ad a Red Hat technológiai portfóliójához. Ez a J2EE-t egészíti ki, amivel lehetővé teszi a hang, a videó az adat konvergenciáját az intelligens alkalmazások következő generációjában. A Mobicents a telekommunikációs iparágban a híváslétesítő tranzakciókkal, melyek száma tízszerese a webes adattranzakcióknak másodpercenként, alacsony latenciájú, magas áteresztőképességet tesz lehetővé.
A Mobicents egy jól méretezhető, eseményvezérelt alkalmazásszerver, robusztus komponensmodellel, valamint hibatűrő végrehajtási környezettel, ami a telekommunikációs iparágon túlmenően is hatékony. Ez az első és egyetlen nyílt forráskódú platform, ami JSLEE 1.0 megfelelőségre van tanúsítva. A web és a SIP ötvözhető annak érdekében, hogy sokkal kifonomultabb és természetesebb felhasználói élményt nyújtsanak. A Mobicents egy hálózati absztrakciós réteget is nyújt, ami elszigeteli a fejlesztőket a régi telekommunikációs hálózati protokollok alapját képező komplexitástól, és lehetővé teszi az új szolgáltatások gyors fejlesztését és észrevétlen alkalmazásukat az IP és régi telekommunikációs hálózatokon keresztül.
A Red Hat olyan kommunikációs platformokat kíván fejleszteni, melyek a Mobicents-et a Red Hat köztesréteg termékek szélesebb skálájával integrálják. Erről további információ később lesz elérhető. Átmenetileg a Red Hat egy kísérleti/béta programot és egy átkötő támogatási ajánlatot nyújt majd a Mobicents technológiát beépítő termelési alkalmazások és megoldások fejlesztéséhez illetve alkalmazásához.
A JSLEE az eseményvezérelt architektúrák egy jelentős, felemelkedő ipari szabványa, ami kezdeti, erőteljesen fejlődő szakaszban van a telekommunikációs iparágban, mondta Yefim Natis, a Gartner alelnöke és elemzője. Egy ehhez kapcsolódó nyílt forráskódú szolgáltatás az eseményvezérelt számítások és architektúra alkalmazását tervező felhasználók lehetséges opcióit terjeszti ki.
Szövetségek az iparágban
Az elmúlt két évben a Red Hat együttműködött az iparág vezető eszköz- és szoftvergyártó vállalataival annak érdekében, hogy integrált megoldásokat fejlesszenek ki, melyek válaszolnak az ügyfelek igényeire. 2006-ban a Red Hat bejelentette az OPUCE (European Community Framework Program’s Sixth Framework Program (FP6)) projektben való résztvételét, ami azért jött létre, hogy az egész Európai Unióra kiterjedően létrehozzák a nyílt szabványokon és nyílt forráskódú szoftveren alapuló, telekommunikációs szolgáltatási szállítási platform (SDP) következő generációját. A Red Hat szakértői azért lesznek felelősek, hogy egy nyílt forráskódú gazdasági modellt hozzanak létre az OPUCE körül, illetve azért, hogy szakértelmüket közvetlenül arra használják, hogy nyílt forráskódú közösségeket hozzanak létre, valamint támogassák a nyílt forráskódú szoftveren alapuló küldetéskritikus környezeteket.
A Red Hat emellett bejelentette tagságát a SCOPE Alliance-ban, és hozzájárul majd a carrier-grade operációs rendszer és köztesréteg szükségletek illetve prioritások meghatározásához. A Red Hat a tágabb értelemben vett Linux közösséggel is együttműködik majd, hogy meghatározza a carrier-grade operációs rendszer követelmények elérhetőségének ütemtervét. A SCOPE Alliance, melyet 2006. januárjában az Alcatel, az Ericsson, a Motorola, a NEC, a Nokia és a Siemens alapított, azért jött létre, hogy elősegítse a nyílt forráskódú szoftver és hardver – a tulajdonosi Unix platformok alternatívájaként történő – alkalmazását carrier-grade környezetekben. A SCOPE együttműködik a vezető hálózati eszközgyártókkal és telekommunikációs szolgáltatókkal azért, hogy meghatározza nyílt platformok hardver és szoftver követelményeit a küldetéskritikus telekommunikációs környezetekben. A SCOPE jelenleg követelményi profilok létrehozását végzi különböző hardver és szoftver komponsensek számára, beleértve a carrier-grade Linux (CGL) profilját.