A Red Hat három olyan stratégiai kezdeményezést jelentett be, melyek elősegítik a virtualizáció következő generációjának vállalati szintű elfogadását.
Ezek a kezdeményezések lehetővé teszik majd az ügyfeleknek, hogy a virtualizációt a teljes IT infrastruktúrájukban alkalmazzák azáltal, hogy a versenytárs megoldásokat túlszárnyaló jellemzőket és költségelőnyöket ajánlanak. A Red Hat megoldások ezen a portfólió növekedésen keresztül átfogó virtualizációs képességeket nyújtanak a piac számára.
Más piaci virtualizációs megoldásoktól eltérően a Red Hat technológiái lehetővé teszik az ügyfelek számára, hogy olyan virtualizációs infrastruktúrát alkalmazzanak, ami elég rugalmas ahhoz, hogy megfeleljen az egyéni üzleti igényeiknek. Emellett az, hogy a Red Hat szigorúan ragaszkodik a nyílt interfészekhez, az ügyfeleknek azt a rugalmasságot nyújtja, hogy azok több gyártótól választhatják ki a komponenseket. Ezek a technológiák, melyeket a Red Hat a partnerekkel és az ügyfelekkel együttműködve, a nyílt forráskódú fejlesztési modell használatával fejleszt, működőképesebb, jobb minőségű megoldásokat eredményeznek. A bejelentés nyomán a nyílt forráskódú virtualizáció megfelelő pozícióba került ahhoz, hogy a meglévő virtualizációs technológiák helyét átvegye.
Ezek a technológiák a Red Hat a Linux Automation stratégia iránti elkötelezettségét szemléltetik, és lehetővé teszik az ügyfelek számára, hogy x86-alapú virtualizációs megoldásokat alkalmazzanak konzisztens módon, az egész IT infrastruktúrájukban. Ez az architektúra, ami egyetlen eszközkészletet alkalmaz mind a fizikai, mind a virtuális szerverek menedzseléséhez, lehetővé teszi az ügyfelek számára, hogy mind felhő (cloud), mind SaaS (szoftver mint szolgáltatás), mind appliance (beágyazott) eszköz, mind hagyományos IT infrastruktúrát is implementáljanak. A rugalmasság maximalizálásával az ügyfelek a költségeket és az összetettséget csökkentik.
A Red Hat bejelentésének részei az alábbiak:
Beágyazott Linux Hipervizor – egy könnyű, beágyazható hipervizor a virtualizált Red Hat Enterprise Linux és Microsoft Windows környezetek hosztolásához. A hipervizor a Linux összes előnyét elérhetővé teszi a virtualizáció számára, mindezt olyan kis memóriaigénnyel, ami könnyen beágyazhatóvá teszi szerverekbe és desktop gépekbe is. A Red Hat bejelenti a hipervizor béta verziójának elérhetőségét a www.ovirt.org oldalon. A hipervizor a KVM projektre épül, ami 2006 óta a Linux rendszermag része. A hipervizor támogatja a virtuális gépek futás közbeni, valósidejű migrációját rendszerről rendszerre, valamint a magas rendelkezésreállás jellemzőit is. Azt láthatjuk, hogy a nagysikerű Xen implementációját követően a KVM technológia egyre inkább a következő generációs virtualizációs technológiává válik.
Virtuális infrastruktúra menedzsment – a könnyen használható, több rendszerre kiterjedő menedzsment megléte kritikus a virtualizált rendszerek élesüzemű alkalmazásához. A Red Hat szoros együttműködése az ügyfeleivel az elmúlt két évben sikeres alkalmazásokat eredményezett a teszteléstől és fejlesztéstől egészen az igényekhez folyamatosan alkalmazkodó (on-demand) gridig, ami a világ legnagyobb felhő (cloud) alkalmazásait támogatja. Ennek a szakértelemnek a felhalmozódása az iparág első nyílt forráskódú virtuális infrastruktúra menedzsment megoldását eredményezte, ami lehetővé teszi a vállalati IT számára, hogy belső felhőket hozzon létre és kezelje azokat. A tesztelés, a fejlesztés, a grid és az élesüzemű alkalmazások koordinálása egy egységesített belső felhőben jelentős hatással lesz a működési és tőkeköltségek csökkentésére, míg lehetővé teszi az IT számára, hogy magasabb szintű szolgáltatást nyújtson az adott vállalat fő üzleti tevékenységének támogatására. A Red Hat ezen menedzsment technológiái béta verziója a www.oVirt.org oldalon érhető el.
Biztonsági infrastruktúra – a virtualizáció az élesüzemű környezetekben jelentős biztonsági kérdéseket vet fel a vállalati IT számára. A virtuális rendszerek dinamikus és osztott aspektusai megkövetelik, hogy az infrastruktúra-réteg részét képezzék a személyazonossági, szabályrendszer (policy) és audit képességek, így a kritikus erőforrások – mint például a számítási ciklusok, az adattárolás és a hálózati hozzáférés – ellenőrzése és auditálása az üzleti alkalmazások szabályrendszerei szerint hajtható végre. Az iparágban az átfogó virtualizációs biztonsági infrastruktúra hiánya az alkalmazások konszolidációját a osztott infrastruktúrák irányába terelte. Ennek a feloldására a Red Hat bejelentette az IPA projektet (Identity, Policy és Audit) az olyan integrált biztonsági megoldások fejlesztésére és szállítására, melyek lehetővé teszik a virtualizáció használatát az egész vállalaton belül.
„A Red Hat vezető a virtualizációs megoldások fejlesztésében. Ezek a megoldások azt nyújtják, amit a tulajdonosi termékek nem: nyílt szabványokat, valódi, több gyártós támogatást, illetve igazi alkalmazási és működési rugalmasságot,” mondta Paul Cornier, a Red Hat termékekért és technológiáért felelős elnöke.”Ezek a bejelentések kulcsfontosságú lépést jelentenek a virtualizáció előnyeinek kiterjesztése terén, minden IT bevetés esetén. Mivel szoros kapcsolatban állunk a nyílt forráskódú partnereinkkel, ezért nagy fejlődést tapasztalunk a funkcionalitás, a teljesítmény és a piacra kerülési idő terén. Az Intel és az IBM több éve együttműködik velünk az olyan virtualizációs technológiák terén, melyek a Red Hat Enterprise Linux 5-től a mai KVM-alapú bejelentések részét képező technológiákig terjednek. Ez azt jelenti, hogy a nyílt forráskódú megoldások dominánssá válnak a szoftver virtualizációs piacon, csakúgy, mint más piacokon is.”
„Az ügyfelek könnyen alkalmazható és kezelhető, fejlett virtualizációs megoldások igényelnek,” mondta Doug Fisher, az Intel System Software Division vállalati alelnöke és menedzsere. „Az Intel technológiai alapot nyújt ezen megoldások szállításához fejlett, virtualizációs hardver támogatáson keresztül. Emellett az Intel és a Red Hat együttműködnek a nyílt forráskódú közösséggel abban, hogy innovatív virtualizációs megoldásokat hozzanak létre az iparág számára. Azáltal, hogy az Intel virtualizációs technológiájának fejlesztéseit, melyet a natív KVM hipervizor támogat, a Red Hat virtualizációs infrastruktúrájával és a nyílt forráskódú innovációkkal ötvözzük, az ügyfeleinknek olyan megoldást nyújtunk, amit kiemelkedő teljesítmény, méretezhetőség és agilitás jellemez.”
„Az IBM szorosan együttműködik a Red Hattel és a nyílt forráskódú közösséggel a Linux rendszermag virtualizációjának innovációja elősegítésében,” mondta Daniel Frye, az IBM nyílt rendszerek fejlesztéséért felelő elnökhelyettese. „Az IBM heterogén módon közelíti meg a virtualizációt, melyek közül a KVM az egyik lehetőség. A KVM a Linux rendszermag alapvető jellemzőit használja ki, beleértve a para-virtualizációs interfészeket, amivel az IBM mérnökei járultak hozzá a fejlesztésekhez. Azáltal, hogy a Linux virtualizációs infrastruktúrát a nyílt menedzsment interfészekkel ötvözzük, mint például a CIM és a libvirt, olyan megoldást nyerünk, ami kiküszöböli a gyártófüggőséget, és ledönti a virtualizáció vállalati szintű elfogadása előtt álló falakat.”
„Ahogy az az operációs rendszerek és a relációs adatbázisok piaca esetén is jellemző volt, a nyílt forráskódnak jelentős a hatása a virtualizációra, úgy, hogy az ügyfelek költségeit csökkenti, és a gyártófüggőséggel szemben alternatívákat nyújt,” mondta Stephen O’Grady, a RedMonk vezető elemzője. „Az olyan technológiák fejlesztésének támogatásával, mint a KVM, a Red Hat az ügyfeleknek magas minőségű nyílt forráskódú virtualizációs lehetőségeket kínál.”
A Network Management és NetQoS nemrégi felmérései szerint, melyek során több mint 100 IT szakmabelit kérdeztek meg az Intercop konferencián, a szervezetek 51 százaléka használ virtualizációt, és ez az elkövetkező két évben 83 százalékra fog nőni.