Ma a Red Hat kibocsátotta a Red Hat Enterprise Linux 5.4 bétáját (kernel-2.6.18-155.el5), x86-ra, x86/64-re, Itaniumra, IBM POWER-ra és System z-re szóló verziókkal.
A Red Hat Enterprise Linux 5.4 Beta kiadása számos új jellemzőt és képességet tartalmaz, kombinálva virtualizációs, storage/fájlrendszer, biztonsági és fejlesztői eszközök továbbfejlesztéseivel. Mint minden bétaverzióval, ezzel is az a célunk, hogy ügyfeleinknek és partnereinknek megadjuk a lehetőséget az új kiadás új tulajdonságainak kipróbálására és tesztelésére, még mielőtt véglegesítenénk azokat.
A Red Hat Enterprise Linux 5.4 Betában rejlő legizgalmasabb új képesség a KVM alapú vitualizáció beépítése, a már meglévő Xen alapú virtualizáción túlmenően. A Red Hat Enterprise Linux 5.4 biztosítja a KVM első kereskedelmi szintű implementációját, a standrd Linux kernel részeként. A Xen alapú virtualizáció természetesen továbbra is teljes mértékben támogatott marad a Red Hat Enterprise Linux 5 család életében. A Red Hat Enterprise Linux 5.4 béta mai kibocsátásán felül a nemrégiben a Red Hat bejelentette a Red Hat Enterprise Virtualizáció portfóliójának elérhetőségét is, amely tartalmazza a Red Hat Enterprise Virtualization Managert szerverekhez, a Red Hat Enterprise Virtualization Managert Desktopokhoz és egy önmagában álló, KVM alapú Red Hat Enterprise Virtualization Hypervisort.
A Red Hat Enterprise Linux frissítés egyik lényeges jellemzője, hogy a kernel és felhasználói API-k változatlanok maradnak, tehát a Red Hat Enterprise Linux 5 alkalmazásokat nem kell újra fordítani, vagy ismét hitelesíteni. Ez természetesen érvényes a virtualizált környezetre is: egy teljesen integrált hipervizorral, az alkalmazási bináris interfész (ABI) konzisztenciája, melyet a Red Hat Enterprise Linux kínál, azt jelenti, hogy azon alkalmazások, melyeket a Red Hat Enterprise Linuxot futtató fizikai gépeken minősítettek, akkor is minősítettnek számítanak, ha virtuális gépeken futnak. Tehát a több ezer, Red Hat Enterprise Linuxra minősített alkalmazás portfóliója mindkét környezetre érvényes.
Miközben a KVM virtualizáció ezen béta kiadás egyik fő eleme, az ügyfelek profitálhatnak a teljesítményben, a biztonsági és fejlesztési eszközökben végrehajtott továbbfejlesztésekből is, mind virtuális, mind fizikai környezetben.
A Red Hat Enterprise Linux 5.4 béta kiadás néhány kiemelt tulajdonsága:
-
Virtualizációs továbbfejlesztések
-
Hardver támogatás (SRIOV, IOMMU, VT-d): Ezzel a kiadással a Red Hat támogatást nyújt a SRIOV-hoz (Single Root I/O for Virtualization). Célja a tranzakciós teljesítmény növelése virtuális környezetekben, kihasználva a PCI kártyák azon előnyét, melyek megoszthatók több virtuális gép között egy időben, anélkül, hogy ez az átmenő teljesítmény csökkenéséhez vezetne. Ez a teljesítménynövelés a megelőző CPU és memória teljesítménybeli javításokkal együtt további hozzájárulások a további munkaterhelés-konszolidációkhoz valamint a költségcsökkentéshez. A SRIOV technológia az AMD processzorok IOMMU és az Intel processzorok VT-d támogatásával is működik.
-
VDI SPICE protokoll támogatás: Ez a szoftver, mely egyedüálló a Red Hatnél, jobb válaszidőket kínál grafikus képernyőrendereléshez, adaptívan kihasználva akár a kliens-, akár a gazdarendszer képességeit. Ez jobb CPU kihasználtsághoz vezet, és jobb VDI konszolidációs arányokat tesz lehetővé, speciális és drága hardver szükséglet nélkül.
-
Perl interfész libvirthez
-
-
Kernel: Továbbfejlesztett órakezelés a Red Hat Enterprise Linux VMware platformon való bevetéséhez
-
Storage és fájlrendszer
-
Új Etherneten keresztüli Fibre Channel (FcoE) eszközök
-
Klaszterezett Samba (technológia-előzetes)
-
-
Biztonság: a Red Hat Enterprise Linux 5.4 egy FIPS – 140 certifikációs célpont
-
Fejlesztés és rendszeradminisztráció
-
Kernel követési pontok (technológia-előzetes): társítva a SystemTapb követésipont-támogatásával (tracepoint). Ez a kiadás felhasználóitér-beli visszakövetés (backtrace) támogatást biztosít, mely kiegészíti a kerneltér-beli visszakövetést, ami az előző kiadásoknál biztosított volt. A SystemTap így egy átfogó teljesítményhiba-elhárító eszközt biztosít.
-
Új CIM támogatás DHCP szolgáltatásokhoz
-