A Red Hat OpenShift Container Platform a Red Hat Kubernetes alapú alkalmazás platformja (PaaS). A vállalat a várakozásoknak megfelelően, január közepén bejelentette az OpenShift 4.12-es változatát, ami számos újítást hoz, ezek közül (a teljesség igénye nélkül) a legizgalmasabbak a következők:
- Az OpenShift 4.12-vel együtt megjelent a Red Hat Device Egde, ami Kubernetes képességeket biztosít egészen kisméretű, a végpontokon elhelyezkedő (edge) eszközök és telepítések számára. A Red Hat Device Edge alapja az OpenShift projektől származtatott alacsony lábnyomú k8s disztribúció, a MicroShift.
- A Device Edge által biztosłtott edge támogatás mellett a 4.12-es OpenShift támogatja az AWS Edge működést, vagyis az AWS-t használó OpenShift felhasználók is telepíthetik az OpenShift példányokat (workereket) az AWS Edge lokációkra. Az AWS Edge működés lefedi mind az AWS Outpost, mind az AWS Local Zones típusú működést.
- A korábbi IPI, UPI és webalapú interaktív (ez utóbbi hosztolt felhőkörnyezetekben) telepítési lehetőségek mellett megjelent egy Agent alapú (agent-based) telepítési lehetőség is, ami kifejezetten azon környezetek számára kínál megoldást, ahol a telepítés során nem engedélyezett vagy lehetséges az internetes kapcsolat (disconnected install).
- Az OpenShift Container Platform dinamikus plugin-jei a webes konzol testreszabására, bővíthetőségére biztosítanak lehetőséget. A dinamikus pluginek használatável az ügyfelek vagy partnerek egyedi igényekre szabott, azokat is kiszolgáló konzolt készíthetnek az OpenShifthez az eredeti (natív) konzol képességeit és funkcionalitását alapúl véve. A dinamikus pluginek támogatják a React, Patternfly 4 és Webpack könyvtárakat és komponenseket, használatával megoldható a felület lokalizációja.
- A 4.12-es verziótól kezdődően az OpenShift alapértelmezett hálózati komponense (CNI pluginje) az ovn-kubernetes, ami a 4.6-os verziótól kezdve egyre több komponens esetén lett támogatva, azonban most vált eslőszámú választássá. A korábban alapértelmezetten használt openshift-sdn-hez képest számos plusz képességgel rendelkezik, mint páldául az IPv6 teljeskörű támogatása, az IPsec titkosítás használta a belső, klaszterek közötti kommunikációban, a hibrid hálózati működés támogatása, számos Kubernetes hálózati policy alkalmazása vagy éppen a hardver-tehermentesítés bizonyos erre alkalmas hálózati interfészek (NIC-k) esetén.