Örömmel jelentjük be, hogy a Red Hat Enterprise Linux 6.2 béta verziója a mai naptól kezdve elérhető.
Ez a béta a meglévő jellemzőkészletet széleskörű frissítésekkel egészíti ki, valamint gazdag új funkcionalitást biztosít, különösen a következő területeken: teljesítmény és méretezés, azonosságkezelés, magas rendelkezésreállás, fejlett tárolás és hálózatkezelés. Mint megszokhattuk, ez a béta változat is újabb hardvertámogatást nyújt, hála a stratégiai partnereinkkel fennálló erős partneri kapcsolatainknak. A béta célja, hogy a teljesítmény, a méretezhetőség és a megbízhatóság optimalizálása révén kiszolgálja a fizikai, virtuális és felhő környezetekben futó különböző munkaterhekhez kapcsolódó igényeket.
A Red Hat Enterprise Linux 6.2 jelenlegi béta verziójával dolgozó szervezetek számára kulcsfontosságú előnyt jelenthet a vállalati menedzsment és felügyelet révén elért működési hatékonyság, illetve a virtualizált és klaszterezett alkalmazások számára nyújtott kiegészítő támogatás révén megnövekedett üzleti agilitás.
Teljesítmény és méretezés
- Kernel-szintű optimalizálás a folyamatütemező, hálózatkezelési, virtualizációs és I/O alrendszerekben
- Ext4 fájlrendszerek gyorsabb létrehozása és még jobb válaszidő XFS-ben bizonyos munkaterhek esetében
- Még jobb CPU vezérlő skálázhatóság és továbbfejlesztett erőforrásmenedzsment jellemzők a processzorkihasználási plafonok kialakítása érdekében.
Azonosságkezelés
- Központosított azonosságkezelés a felhasználók, szerepek, politikák és hitelesítő szolgáltatások rugalmas kezelése érdekében
- Új képességek a Kerberos jegykezelés, DNS névfeloldás, felhasználói és csoportazonosítók és a Linux rendszerpolitikák egy szolgáltatásba való egyesítése érdekében.
Magas rendelkezésreállás
- Mostantól a magas rendelkezésre állást (HA) biztosító add-on termék támogatja a VMware hosztokon futó Red Hat Enterprise Linux 6 vendégrendszereket, és teljeskörű támogatást nyújt a GFS2 elosztott fájlrendszer számára, amely jóval szorosabban integrált környezetet eredményez.
- Teljes támogatás az UDP-unicast protokoll számára, amely csökkenti az adminisztrációs költségeket, ezáltal pedig egyszerűbb klaszteralkalmazást biztosít.
Továbbfejlesztett tárolás
- World Wide Name (WWN), vagy World Wide Identifier (WWID) a tárolási eszközök könnyebb azonosítása érdekében, a háttértár-hálózatot (SAN) vagy más fejlett hálózati topológiát alkalmazó felhasználók számára végzett telepítés során
- Az infinibandet használó éles környezetekben –ahol kulcsfontosságú követelménynek számít a magas átviteli teljesítmény és az alacsony latencia – a Red Hat Enterprise Linux most már iSCSI kezdeményező- (initiator) és tárolószerverként is használható
Hálózatkezelés
- Transmit Packet Steering (XPS) képességek, amelyek 30%-kal javítják a hálózati csomagátvitelt.