Kezd leülepedni a por a múlt heti Intel Xeon 5500-as sorozatú “Nehalem-EP” processzor bemutatója körül, melyen a Red Hat prominens partnerként vett részt. Az Intel szerint ez a “legforradalmibb szerver processzor….az Intel Pentium Pro processor 15 évvel ezelőtti megjelenése óta”.
Az ok valószínűleg abban a nagyszámú teljesítményrekordban rejlik, amellyel a Red Hatnek és partnereinknek sikerült túlszárnyalnunk a korábbi eredményeket nyolc különböző ipari normának megfelelő teszt tekintetében. Az eredményeket olyan alkalmazások futtatásával kaptuk, melyek az új quad-core Intel processzoron futó Red Hat Enterprise Linux valós világbeli skálázására és teljesítményére reflektálnak.
A top 11 SPECWeb(c)2005 eredmény a Red Hat-en alapult:
A Red Hat Enterprise Linux-ot szilárd választás volt a web alkalmazások futtatásához, a teljesítmény és megbízhatóság szempontjából. A SPECWeb(c)2005 eredményi alapján a top 10-ből mind a 10 rendszer Red Hat Enterprise Linuxon futott. A legutóbbi Red Hat teljesítmény eredmények alapján a Red Hat Enterprise Linux már az első 11 helyezést tartja.
A HP ProLiant DL360 G6 szerver gyorsabb a dinamikus web tartalmak továbbításában, mint más tesztelt rendszerek. Az eredmények 70%-al jobbak, mint a legközelebbi 8-magos RISC rendszer (8-core RISC system ) és 80% -al magasabbak, mint a következő 2 foglalatos x86-os rendszer. Ráadásul az energiahatékony 2 foglalatos rendszer (energy-efficient 2-socket system) jobban teljesített, mint a 4 foglalatos rendszer (4-socket system), amely most a második helyre szorult. (Természetesen ez is Red Hat-en futott.)
Hat új 2-foglalatos HPC (High Performance Computing) benchmark
Egy intelligens operációs rendszer alapvető összetevője a nagy, intenzív számítási munkaterheléseknek, különösen az újgenerációs többmagos CPU-kon. A HPC benchmarkok talán iparág-specifikusnak tűnnek, de olyan karakterisztikákkal rendelkeznek, melyekre minden IT szakembernek érdemes figyelnie. A problémaméretek elég nagyok ahhoz, hogy a valós világ problémáira reflektáljanak. A rendszer minden magját használják és a rendszermemóriát a maximumra húzzák. Ahogy a rendszereket a szaturáció felé közelítik, demonstrálni tudják az operációs rendszer hatékonyságát és stabilitását terhelés alatt.
A Red Hat Enterprise Linux új normákat állított fel a 2-foglalatos rendszerekben hat különböző HPC benchmarkban. Négyet ezek közül olyan kereskedelmi számítógépes szimulációs alkalmazásokon próbáltak ki, melyeket széles körben alkalmaznak gyártás során. A teljesítménynövekedés az előző Intel Xeon 5400as processzorokhoz képest 70 és 115 százalék között mozgott. A materiális szimulációk gyorsabb eredményeiből, kevesebb energiafelhasználás mellett, általában egyenesen idő- és pénz-megtakarításra következtethetünk.
Egy másik HPC bencmark a kőolaj kitermelés során használt Eclipse(c) (Schlumberger) elnevezésű szoftver számára lett kifejlesztve. Ez egy olyan rendkívül igényes alkalmazás, mely egy nagyon komplikált adathalmaz felhasználásával képes modellezni a kőzet, az olaj és a fúrótechnológia kölcsönhatását. Az energia társaságok napokig, hetekig vagy akár hónapokig futtatják az Eclipse szoftvert, hogy optimalizálni tudják taktikájukat a nyers olaj kivonásához. Az utolsó eredmények 150%-kal voltak gyorsabbak, mint az előző Intel Xeon 5400as eredményei.
Cisco és Red Hat benchmark
A Cisco és a Red Hat megmutatta a piacon található legújabb szerver teljesítményét, a Cisco Unified Computing Systemét, mely az előző SPECopmMbaseben lévő Intelt 154%-al lépte túl. Ez a legújabb csúcsszerver a Ciscotól 2 héttel a bemutatása után már a legjobb 2-foglalatos rendszer helyét tudhatja magáénak. A legmagasabb teljesítmény elérése a legújabb hardverrel – a bevezetés pillanatában – egy újabb bizonyíték a Red Hat Enterprise Linux képességeire.
Oracle alkalmazások és Red Hat benchmark
A végső benchmark arra hivatott, hogy valami olyat nyújtson, ami más, mint a többi. Az Oracle Application Standard Benchmark (OASB) olyan ERP (vállalatirányítási információs rendszer) tevékenységeket modellez, melyek Oracle Business Suite 11i-t futtatnak. A munkaterhelés úgy lett tervezve, hogy valódi vállalati munkaterhelést legyen képes replikálni, ahol összetett batch és interaktív folyamatok versengenek forrásokért a rendszerekben. Az Oracle E-Business Suite-ja Red Hattel kombinálva olyan eredményt hozott, mely order-to-cash batch folyamatokat képes 55.866sor/óra és 81.522bérlista/óra sebességgel végrahajtani. Ezzel a legelső helyet szerezte meg a 2-foglalatos rendszerek között.
Az Oracle E-Business Suite egy többrétegű web alkalmazás és a Red Hat Enterprise Linux a web/alkalmazás és az adatbázis szervereken keresztül került alkalmazásra. A szerver egy önmagában álló HP ProLiant DL380 G6 szerver Oracle 10g Database-el futtatva, a web/alkalmazás sorokhoz pedig BL685c bladeket használtak.
Nem véletlen, hogy a Red Hat Enterprise Linux készen állt arra, hogy teljes mértékben ki tudja használni az Intel Xeon 5500 processzor nyolc magja és az új memória architektúra által nyújtott előnyöket a legújabb szerverekben. A Red Hat és partnereink már egy jó ideje azon dolgozunk, hogy optimalizáljuk ezt az újgenerációs, több magos, nem-egységes memória architektúrájú processzort. Szorosan együttműködve a hardver és szoftver partnereinkkel, a Red Hat segít olyan minősített, támogatott platformokkal ellátni az ügyfeleket, melyeken a bevezetésüket követő első naptól kezdődően végezhetik feladataikat.