Az OpenShift Enterprise 3.1 és a Red Hat Atomic Enterprise Platform teljes körű, moduláris megoldás kínál a hibrid felhőben megvalósuló konténer alapú alkalmazásfejlesztéséhez, ezen alkalmazások telepítéséhez és menedzseléséhez.
A San Francisco-ban a napokban rendezett KUBECON eseményen a Red Hat lerántotta a leplet a vállalati szintű Linux konténer technológiájának két megújult eleméről, az OpenShift-ről és a Atomic-ról. Ahogy a konténer alapú technológiák egyre elfogadottabbakká válnak a vállalati felhasználás során, a Red Hat is folyamatosan továbbfejleszti termékportfólióját lehetővé téve a docker alapú Linux konténerek használatát microservice alapú alkalmazások létrehozására és a hagyományos alkalmazások modernizálására – mindezt úgy, hogy profitálhassanak a Red Hat Enterprise Linux jelentette szilárd alapból, biztonsági képességekből.
A Red Hat most bejelentett termékfrissítései a következők:
A két termék kiegészíti egymást, együtt olyan átfogó platformot jelentenek, amely egyaránt alkalmas a hagyományos és a konténer alapú alkalmazások kiszolgálására, futtatására. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy az ügyfeleknek nem szükséges az alkalmazások áttervezése a Red Hat platformokon való futtatáshoz, a vállalatok számára pedig egy olyan biztonságos, konténer-optimalizált infrastruktúra platformot jelent, ami a legkülönfélébb alkalmazások következetes elveken alapuló fejlesztését, integrálását, telepítését és menedzselését biztosítja.
OpenShift Enterprise 3.1
A Red Hat OpenShift terméke az iparág egyetlen vállalati szintű, web-skálázású konténer alkalmazás platformja; Docker formátumú Linux konténerekre épül, Kubernetes orkesztrációt használ, alapja a Red Hat Enterprise Linux 7. Az új változat a Docker és Kubernetes területeken számos újdonságot hoz a fejlesztők számára, további köztesréteg szolgáltatásokat tartalmaz és kibővíti az OpenStack integrációt is. A továbbfejlesztések és az új képességek olyan újgenerációs platformot jelentenek, amelyek egyrészt a fejlesztők számára nagyobb rugalmasságot és választási szabadságot, az IT üzemeltetés számára nagyobb betekintést és áramvonalasabb menedzsmentet, a hagyományos állapot-alapú és az újtípusú, felhőalapú állapotmentes alkalmazások támogatását jelentik.
Az OpenShift Enterprise 3.1 legfontosabb új és továbbfejlesztett képességei:
A fentieken túlmenően a Red Hat Gluster Storage és a Red Hat Ceph Storage integrációja az OpenShift Enterprise 3.1-el immár teljes mértékben támogatott módszer a gyártól által is, aminek egyértelmű célja, hogy tökéletesen illeszkedő, elasztikus storage megoldás álljon rendelkezésre a konténerekben futó alkalmazások és (micro)szolgáltatások számára. A számos Kubernetes volume plugin segítségével a Red Hat igen magas fokú, részletekbe menően szabályozható kontrollt biztosít az IT szervezetek számára és lehetővé teszi, hogy minden esetben az adott környezetnek leginkább megfelelő storage protokollt választhassák a konténer-alapú alkalmazások használata során.