A vállalati igények folyamatosan és egyre dinamikusabban változnak, ezt a változást a vállalati alkalmazásoknak, szoftvermegoldásoknak is követniük kell. Tervezési, újratervezési szolgáltatásunk segíti Önöket abban, hogy szoftvermegoldásaik a képességeket maximálisan kihasználva, a technológia adta lehetőségek mentén adhassanak választ mind az aktuális, mind a jövőbeli igényekre egyaránt.
Amennyiben új, nagyrészt zöldmezős beruházásról beszélhetünk, tervezési szolgáltatásunk segítségével úgy alakítható ki a szoftverrendszer architektúrája, hogy az nem csak a jelen, hanem a jövőbeli elvárásokhoz is alkalmazkodni tudjon. A tervezés folyamán, a vállalati illetve intézményi környezetben már bevált módszereket, keretrendszereket és rendszerarchitektúrákat alkalmazzuk, különös tekintettel a szolgáltatásorientált architektúrákra (SOA), valamint a privát és hibrid felhőmegoldásokra.
Az ULX-szen keresztül elérhető rendszeraudit szolgáltatás alapértelmezetten két területet fed le. Az egyik esetben a szolgáltatás kiterjed az adott Red Hat és JBoss termékek (és a tágabb ekorendszerbe tartozó valamennyi, az ULX által támogatott megoldás) ügyfeleknél történt bevezetésének vizsgálatára, a ki nem használt lehetőségek összegyűjtésére és ez alapján javaslattétel kidolgozására az ügyfél informatikusai, informatikai vezetői számára. A szolgáltatás során ezen kívül megvalósul a telepített rendszer működési felülvizsgálata, az optimálistól eltérő beállítások azonosítása, az elavult, újabb komponenssel vagy technológiával már kiváltott működési esetek azonosítása, a nem illeszkedő konfigurációs beállítások felfedése. Ezt követően ugyancsak javaslattétel születik az ügyfelek irányában, amely javaslattétel alapján akár az ügyfél, akár például a technológiában képzett partner képes a rendszer optimális állapotának beállítására.
Sajnos az alkalmazások tervezésekor, implementációjakor azonban sokszor nem a fenti elgondolást követik, azaz a fejlesztés során és a bevezetésekor általában nem szentelnek elegendő figyelmet az alkalmazás illetve az alkalmazási környezet hosszútávú fenntartásának, méretezhetőségének, integrálhatóságának, a flexibilitásnak, ami sokszor érthető is, mivel a projektek nagy időnyomás alatt készülnek. Ezért a gyorsan változó, komplex igények miatt hamar felmerül meglévő alkalmazások, alkalmazásrendszerek áttervezése, átalakítása.
Az átalakításnak számtalan módja létezik, ezeket gyűjtőfogalomként reengineeringnek vagy áttervezésnek hívjuk. Ez a szolgáltatás számos elemet tartalmaz, amelyekkel egy szoftverarchitektúra az igények és környezeti hatások alapján átalakítható, ezek közül leginkább elterjedtek a következők: komponensalapú refaktorálás, webszolgáltatások és SOA környezet kialakítása, klaszteresítés, adatközpont robusztusságának növelése, authentikáció egységesítése, rendszerelaszticitás növelése privát- vagy hibridfelhő-megoldásokkal, SSO (single sign on) bevezetése, alkalmazások folyamatmodellé absztrahálása stb. A szolgáltatás eredményeképpen egy olyan új rendszer áll elő az üzletmenet megszakítása nélkül, ami már az új elvárásoknak is megfelel, sőt, igény esetén a régi működésmóddal is kompatibilis.