

Az OpenAM tervezése során a kezdetektől fő szempont volt, hogy egyaránt képes legyen kiszolgálni a web, a felhő, a mobil eszközök és a hálózatra kötött készülékek igényeit, legyen nagymértékben skálázható, moduláris és egyszerűen telepíthető és alapértelmezetten biztosítson authentikációs, SSO, authorizációs, federációs szolgáltatásokat kiegészülve az adaptív és erős authentikáció, illetve a webszolgáltatások biztonsági kiszolgálásának (web service security) képességével – mindezt egy egységes termékben.

Legfontosabb tulajdonságok
- Fejlesztőbarát funkciók, mint az egységes, REST alapú programozási interfész, amin keresztül az OpenAM minden fontos funkciója elérhető.
- „Mindent az egyben” hozzáférés-kezelési megoldás egyetlen termékbe integrálva, ami tartalmazza az authentikáció, az SSO, az authorizáció, a federáció, a jogosultság-kezelés és a webszolgáltatások biztonságával kapcsolatos valamennyi funkciót.
- Alapértelmezett mobil eszköz támogatás OAuth 2.0 és OpenID Connect támogatással, illetve az elterjedt protokollokra és fejlesztési módszerekre, illetve a HTML5-re épülő mobil alkalmazások CPU és sávszélesség-optimalizált támogatása.
- Az OpenAM által biztosított munkamenet-folytonosság (session-failover) igen magas rendelkezésre állást támogat és lehetővé teszi, hogy a felhasználók folyamatosan on-line állapotban maradhassanak, függetlenül attól, hogy helyileg akár egy távoli adatközponbtba jelentkeztek be.
- Az OpenAM kódbázisát a néhai Sun Microsystems OpenSSO terméke adja, így a korábbi Sun, illetve OpenSSO ügyfelek számára természetes választást biztosít a meglévő access management infrastruktúrájuk hosszútávú, támogatott használatához.